Saturday Dayton Arenacross – January 6, 2018
Wright State University- The Nutter Center

AX Lites East Class

Overall Qualifying
Finish / Time
Heat
Finish
LCQ
Finish
Main
Finish
Kawasaki
1st – GARRETT MARCHBANKS
COALVILLE, UT
#282
9th
00:22.620
1st
Heat 2
1st
 
Honda
2nd – HEATH HARRISON
SILVERHILL, AL
#14
6th
00:22.420
1st
Heat 1
2nd
 
Kawasaki
3rd – ISAAC TEASDALE
ROBBINSVILLE, NC
#21
1st
00:22.249
4th
Heat 2
3rd
 
Honda
4th – JARED LESHER
BALL GROUND, GA
#13
3rd
00:22.362
5th
Heat 1
4th
 
Kawasaki
5th – KYLE BITTERMAN
WEST PELZER, SC
#581
8th
00:22.612
3rd
Heat 2
5th
 
KTM
6th – RICHARD JACKSON
HOLDENVILLE, OK
#23
11th
00:22.702
4th
Heat 1
6th
 
Husqvarna
7th – JORDAN BAILEY
ORLANDO, FL
#133
23rd
00:23.243
8th
Heat 1
1st
LCQ 1
7th
 
Husqvarna
8th – JOSH MOSIMAN
MENIFEE, CA
#71
7th
00:22.490
2nd
Heat 1
8th
 
KTM
9th – DYLAN ROUSE
FLORENCE, KY
#158
25th
00:23.275
7th
Heat 2
9th
 
Honda
10th – JEREMY HAND
MANTUA, OH
#332
19th
00:23.121
7th
Heat 1
10th
 
KTM
11th – TJ ALBRIGHT
MOUNT MARION, NY
#422
18th
00:23.119
11th
Heat 1
2nd
LCQ 1
11th
 
Kawasaki
12th – MASON KERR
ALTOONA, IA
#597
26th
00:23.288
6th
Heat 1
12th
 
Honda
13th – JERRY ROBIN
CORCORAN, MN
#189
2nd
00:22.329
3rd
Heat 1
13th
 
Yamaha
14th – LUKE NEESE
JAMESTOWN, NC
#125
13th
00:22.918
5th
Heat 2
14th
 
Yamaha
15th – DILLON CLOYED
PAPILLION, NE
#197
21st
00:23.215
6th
Heat 2
15th
 
Kawasaki
16th – SHANE SEWELL
WESTVILLE, IN
#351
4th
00:22.369
2nd
Heat 2

250AX Class

Overall Qualifying
Finish / Time
Heat
Finish
LCQ
Finish
Bracket
Winner
Main 1
Finish
Main 2
Finish
Kawasaki
1st – GAVIN FAITH
DUNCOMBE, IA
#1
2nd
00:21.031
2nd
Heat 1
  1st
 
1st
 
Kawasaki
2nd – TRAVIS SEWELL
WESTVILLE, IN
#3
4th
00:21.317
2nd
Heat 2
1st
 
4th
 
2nd
 
Kawasaki
3rd – JACOB HAYES
GREENSBORO, NC
#90
8th
00:22.125
3rd
Heat 2
  3rd
 
3rd
 
Honda
4th – JACE OWEN
MATTOON, IL
#5
3rd
00:21.065
1st
Heat 1
  5th
 
4th
 
Honda
5th – CHRIS BLOSE
PHOENIX, AZ
#2
1st
00:20.741
1st
Heat 2
  2nd
 
9th
 
Kawasaki
6th – GARED STEINKE
WOODLAND, CA
#4
5th
00:21.617
10th
Heat 2
1st
LCQ 1
  6th
 
5th
 
KTM
7th – DANIEL HERRLEIN
BETHESDA, OH
#9
7th
00:21.723
4th
Heat 1
  7th
 
6th
 
KTM
8th – CODY VAN BUSKIRK
HARVARD, IL
#7
6th
00:21.705
8th
Heat 1
2nd
LCQ 1
  9th
 
8th
 
Kawasaki
9th – LANE STALEY
CHILLICOTHE, OH
#740
16th
00:22.735
4th
Heat 2
  14th
 
7th
 
Kawasaki
10th – KYLE BITTERMAN
WEST PELZER, SC
#581
10th
00:22.306
3rd
Heat 1
  8th
 
14th
 
Kawasaki
11th – JACOB WILLIAMSON
SWARTZ CREEK, MI
#373
11th
00:22.449
7th
Heat 1
  11th
 
11th
 
Husqvarna
12th – MICHAEL MOSIMAN
SEBASTOPOL, CA
#64
13th
00:22.602
6th
Heat 2
  10th
 
13th
 
Honda
13th – JARED LESHER
BALL GROUND, GA
#13
15th
00:22.728
6th
Heat 1
  12th
 
12th
 
Kawasaki
14th – SHANE SEWELL
WESTVILLE, IN
#351
14th
00:22.685
5th
Heat 1
  16th
 
10th
 
Honda
15th – JEREMY HAND
MANTUA, OH
#332
24th
00:23.058
7th
Heat 2
  13th
 
15th
 
Suzuki
16th – STEVE ROMAN
APOLLO, PA
#731
21st
00:22.979
5th
Heat 2
  15th
 
16th
 

Round 2: Jan 13-14 DCU Center, Worcester, MA